Epikuros, Vana-Kreeka filosoof, on öelnud: „Mida suuremad on raskused, seda hiilgavam nende seljatamine. Osavad kaptenid saavutavad oma maine tormide ja marude käes.“ Kahjuks on meie ümber väga palju osavaid kapteneid, kes suurte raskuste seljatamisel isegi ei näe, kui leidlikult nad on kõigest välja tulnud. Nad ei märka oma tugevust. Vastupidi nad on veendunud selles, et on nõrgad, sest mingil ajahetkel…
Kuigi öeldakse, et eestlase lemmiktoit on teine eestlane, ma ei usu, et see päris tõele vastab. Kas meie rahvuses on kiuslike inimesi? Eks ikka on, aga kas Sa tõesti arvad, et on rahvuseid, kus õelaid inimesi ei eksisteeri? Mu palju reisinud sugulane ütles kunagi tabavalt, et tegelikult ei oma rahvused üldse tähtsust, sest inimesed on igal pool ühesugused – on…
Ma ei tea, kui palju on neid paare, kelle käest pole seda kurikuulsat küsimust kuskil suguvõsa koosviibimistel küsitud. Kaldun arvama, et vähe. Ühtpidi on isegi arusaadav, et vanemad muretsevad, et neist ei saagi vanavanemaid, aga uskuge mind ega selle küsimuse küsimine kedagi ka lapsi tegema pane. Need ajad on möödas, kui 20aastaselt loodi pere ja saadi lapsed. Statistikagi näitab, et…
Kui palju tead Sina oma sugulastest? Kas Sa tead, kust Sa tegelikult põlvned? Tänapäeval tuntakse selle vastu järjest enam huvi, kuid vähesed teavad veel päris oma suguvõsa lugu. Seetõttu ongi tavaline, et suguvõsa uurimist alustades selgub, et Sul on lähedasi veresugulasi, kellest Sul endal polnud õrna aimugi. Kuidas on see võimalik, et isegi lähedased veresugulased võivad tänaval teineteisest mööduda kui…
Kas Sa oled kunagi mõelnud, mis on pikaajalise suhte/abielu saladus? Miks osad inimesed elavad koos terve oma elu, kuid teised vahetavad kaaslasi välja korduvalt uuemate versioonide vastu? Kas teise grupi inimesed lepivad pidevalt vähimaga ning pole seetõttu oma ainsa ja õigega veel lihtsalt kohtunud? Kas pikaajalises kooselus olevad inimesed teevad kompromisse oma õnne arvelt ega oska enam olla iseseisvad? Kas…
Kas mäletad veel neid aegu, mil vaimsusest avalikult ei räägitud? Ühel hetkel hakkas see aga populaarsust koguma. Mitmed ettevõtjadki asusid enesearengu teekonnale, rääkimata tulihingelistest suurlinna karjeristidest, kes läksid välismaale joogalaagritesse ning mõistsid oma rännakul, mis on tegelikult elus oluline. Kusjuures ma tõesti teangi neid endisi karjeriste, kes elavadki täna vaimsete põhimõtete järgi. Meeldivad ja soojad inimesed. Samas tean ka neid,…
Kas Sa usud sellesse, et kui midagi elus ei suju, siis püüab elu Sind raskuste tekkimise kaudu suunata paremale rajale? Kuidas saavad üldse raskused Sind elus paremale rajale viia? Lihtsalt Su elu muudetakse piisavalt ebamugavaks, et Sa hakkaksid mõistma, et edasi enam samal viisil jätkata ei saa. Midagi on vaja muuta. Just see taipamine toobki muutuse. Samas, kas Sa alati…
Inimestena ei meeldi meile teadmatus. Me tahame teada, mida tulevik toob. Miks? Võibolla seepärast, et siis me oskame teha elus õigeid valikuid ja vältida karisid. Võibolla seepärast, et see annab meile kontrolli ja turvatunde. Kuna me ise ei tea, mida tulevik toob ja oletamine meile mingit turvatunnet ei anna, siis on meile siin abiks andekad selgeltnägijad, nõiad ja maagid. Nad…
Richard Bach on öelnud: „Tõelistel armastuslugudel pole kunagi lõppu.” Ometi on minu poole pöördunud mitmed pikaaegses suhtes olnud naised, kes on selles kahtlema hakanud. Kas neil on oma kaaslastele etteheiteid? Tegelikult ei ole. Lihtsalt nad on hakanud ise oma tunnetes kahtlema. Nad on veendunud, et elavad oma kaaslasega koos ainult harjumusest. Paradoksaalselt selle sama harjumuse pärast ei taha nad ka…
Zig Ziglar on öelnud: „Positiivne mõtlemine võimaldab teil teha kõike paremini kui negatiivne mõtlemine.” Mõte on täiesti õige, aga mis juhtub, kui positiivse mõtlemisega minnakse liiale, kas see on sama kasulik? Sa küsid, kuidas on üldse võimalik positiivse mõtlemisega üle piiri minna? Kõigega on võimalik elus langeda äärmustesse – positiivne mõtlemine ei ole siin erandiks. Kuhu viib toksiline positiivsus? Mida…