Inimestena ei meeldi meile teadmatus. Me tahame teada, mida tulevik toob. Miks? Võibolla seepärast, et siis me oskame teha elus õigeid valikuid ja vältida karisid. Võibolla seepärast, et see annab meile kontrolli ja turvatunde. Kuna me ise ei tea, mida tulevik toob ja oletamine meile mingit turvatunnet ei anna, siis on meile siin abiks andekad selgeltnägijad, nõiad ja maagid. Nad on tõelised üliinimesed, kes „teavad“ täpselt, mida tulevik toob ning nad ei ole kadedad. Iga aasta esimestel päevadel on nad valmis seda teadmist täiesti tasuta ka Sinuga jagama televisiooni, ajaleheveergude või sotsiaalmeedia vahendusel. Mida head või halba on nad alanud aasta kohta ennustanud?

Kas sõda Ukrainas lõpeb 2023. aastal? Väga huvitav oli kuulata, kuidas osad selgeltnägijad ütlesid, et jah, sõda lõpeb see aasta Ukraina võiduga. Teised seevastu ütlesid, et ei lõpe 2023. aastal – see tuleb pikk sõda. Nüüd on minu küsimus, kas Sa said nendest ennustustest targemaks? Kas Sa nüüd tead, kas sõda Ukrainas lõpeb see aasta või mitte? Ei tea ju. Teisalt ei saa ma sellest aru, kui tulevik on selgeltnägijatel teada, siis kuidas nad tulevikku nii erinevalt näevad. Kas poleks loogiline, et tuleviku nägemus on kõigil üks – eriti, mis puudutab suuri maailma sündmusi.

Tuleme Eestisse. Meil on kevadel valimised tulemas. Kes siis ikkagi võidavad valimised ja kellest saab uus peaminister? Taaskord ei ole tulevik meie selgeltnägijate jaoks üks. Ühed näevad, et võidab Reformierakond ja peaministrina jätkab naine. Teised seevastu näevad, et peaministriks saab meesterahvas ja valimisedki paneb kinni hoopis EKRE. Kuidas saime targemaks nüüd meie? Ei saanudki. Selge ongi ainult see, et valimised tulevad ja keegi need ilmselgelt võidab. Kes? Seda näitab aeg.

Milline tuleb see aasta tavalise inimese jaoks Eestis? Siin ennustavad selgeltnägijad justkui ühest suust. Raske tuleb. Hinnad tõusevad. Kinnisvaraga on halvad seisud. Inimestel on kõrged laenumaksed. Tulevad koondamised ja see kõik muudab olukorra tohutult keeruliseks. Selle ennustamiseks ei pea paraku isegi mitte selgeltnägija olema. Piisab, kui minimaalselt omad teadmisi majanduse tsükliliselt liikumisest ning hoiad end kursis uudistega. Kinnisvara halva seisu kohta ütleks nii, et kellele halb ja kellele hea. Kinnisvara hinnad hakkavad langema ja kui saad ühel hetkel odavama hinnaga kinnisvara osta, siis kas see on ikka nii halb? 

Mida toob 2023. aasta meie tuntud inimeste ellu? Üldiselt saime teada, et on tulemas palju abielulahutusi, aga samas paljude tuntud inimeste jaoks on tulemas ka seksirohke aasta. Seda viimast oleks võinud muidugi paari euro eest ennustada isegi pargipingil või poe ees raha nuruv alkohoolik, kes meesterahvaid vahvasti peremeheks kutsub. Mine Sa tea, võibolla ongi sel alkohoolikul kasutamata anded ning äkki järgmisel aastal näeme ka teda juba mõnes aastavahetuse programmis või sotsiaalmeedias meile tulevikku ennustamas?

Tuleme nüüd isiklike ennustuste juurde. Minu tähemärgile on see aasta kohe eriti vastuolulised ennustused. Ühe ennustuse järgi ei tohiks sellel aastal üldse ettevõtlusega tegeleda, sest aasta ei soosivat seda. Samas raha pärast ei olevat vaja muretseda, sest see tulevat iseenesest. Rõhk sõnal iseenesest. Seda ma muidugi tahaks näha, kuidas see raha maagiliselt tuleb, kui inimene selle nimel midagi ei tee. Parandan, ei tohi teha. Jõuame siis teise ennustuse juurde. Siin ennustati hoopis vastupidist. Minu tähemärgil olevat väga hea aeg ettevõtlusega tegelema hakata ja kui juba tegelen, siis pidavat hea aasta olema. Ärimaailmas muidugi ennustuste pealt ei elata. Seal on erinevad strateegiad, mille kasutamine annab Sulle oodatud tulemusi või tuleb neid strateegiaid natuke korrigeerida, et oodatud tulemusteni jõuda.

Ma siiralt loodan, et mõni inimene, kes on minuga samast tähemärgist nüüd oma ettevõtlusega tegelema asumise plaani vastuoluliste ennustuste tõttu edasi ei lükka, sest reaalse tulevikuga on neil ennustustel vähe pistmist. Neid on hea kuulata meelelahutuseks. Oleme ausad, need ennustused pakuvad tihtipeale rohkem huumorit kui mõni huumorisaade. Samas, võibolla osadele meie hulgast annavad need ennustused ka suuremat usku endasse, mis ei ole ilmtingimata halb, sest aitavad inimestel keeruliste aegadega toime tulla ja edasi liikuda.

Mida toob Sulle tegelikult 2023. aasta? Seda ei tea meist keegi, isegi mitte selgeltnägijad. Tuleb lihtsalt seada endale eesmärgid ja hakata nende poole liikuma, siis toobki Sulle aasta täpselt seda, mida soovid. Ära lase hirmujuttudel end masendada ja takistada. Sina ise oled oma tulevikku looja. Usu endasse. Sa suudad saavutada kõik, millest julged unistada.