Kõik, kes on kunagi vallalised olnud, teavad, et õige kaaslase leidmine näib esmapilgul sama keeruline, kui leida sinilindu. Sa tead, et otsid sinist muinasjutulindu, aga kohtad, täpselt nii nagu Maurice Maeterlincki tegelased raamatust „Sinilind“, peamiselt halle linde. Sa oled kuulnud, et sinilinnud on tõesti olemas, aga Sa ei tea, et Sulle on midagi olulist jäetud rääkimata. Keegi pole Sulle öelnud, et see sama hall lind muutub sobiva kaaslase leidmisel sinilinnuks. Linnuks, keda Sina oled pikka aega tulutult taga otsinud. Kuidas tunda ära oma sinilind ehk Sinu hingesugulane?

Kahjuks on meie ümber hulgaliselt neid inimesi, kes uue silmarõõmu ilmumisel püüavad end tema ellu sobitada. Kuigi juba algusest peale on näha, et neid kaht inimest ei ühenda mitte miski. Ometi püüab üks osapool veenda ennast vastupidises, mõistmata, et kui ühisosa puudub, siis tegemist on tavalise halli linnuga, kes võib küll sinilinnuks muutuda, aga MITTE SINUGA.

Milleks siis oma väärtuslikku aega kulutada inimesele, kes lihtsalt ei ole Sinu teinepool? Mõtle, kui Sa lihtsalt püüad end kellegi ellu sobitada, siis kaua Sa jaksad rääkida teemadel, mis huvitavad Sind sama palju kui uue makaronisordi turule tulek? Kaua Sa suudad mängida, et huvitud tegevustest, mis jätavad Sind sama külmaks kui järjekordse tõsielustaari ilmumine ajakirjade kaantel? Kas Sa tõesti ei taha enam kunagi teha neid tegevusi, mis Sind päriselt huvitavad? Tahad ju. Seega nii klišeelikult kui see ka ei kõla – esimene samm oma hingesugulase leidmiseks on JÄÄDA ISEENDAKS.

Tean, et meie hulgas on vallalisi inimesi, kes ekslikult arvavad, et paarisuhe on paradiis, kus igasugused mured ja probleemid kaovad. Kõik suhtes inimesed jäävad siin ilmselgelt eriarvamusele. Me teame, et see on lihtsalt üks müüt. Igas paarisuhtes on omad väljakutsed, aga kui oled kinni inimeses, kellega Sa kokku ei sobi, siis võib paarisuhe muutuda tõeliseks põrguks. Kuidas? Püüa mõelda, et Sind ei ühenda teisepoolega midagi peale kire. Teil on erinev maailmavaade, suhtumine rahasse, elusse, mõistate erinevalt mehe ja naise rolli jne.

Kujuta nüüd ette, et teinepool kulutab kogu oma palga ära nii mängleva kergusega, et Sul tekib juba kahtlus, kas ta ikka saab üldse oma töö eest tasu, sest iga kuu jäävad kõik kohustused Sinu kanda. Mis tunde see tekitab? Vist mitte väga positiivse. Nüüd, kui tahad teisepoolega sel teemal rääkida, sest arvad, et tema peaks ka kohustustesse panustama, siis mis juhtub? Te lähete tülli ja kompromissi leidmine näib võimatu missioonina. Sa küsid, et miks see on võimatu? Te olete lihtsalt liiga erinevad. Teie suhtumine rahasse on erinev ja tema ei plaani küll oma raha kulutamise harjumusi muutma hakata, sest tead mis? Tema ei näegi seal probleemi.

Mis on lahendus? Kas surud enda tahtmised alla ja maksadki üksi kohustusi? Usu, sellega probleemid ei lõpe, kui inimesed kokku ei sobi. Iga väike asi põhjustab tülisid. Kuna suhe on koostöö, kus mõlemad peavad panustama, siis see ei ole normaalne, kui ükspool end pidevalt alla surub, et suhe toimiks. Küsi endalt, kas oled sellises suhtes õnnelik? Igaühe jaoks on kuskil tema tõeline armastus, aga kui Sa oled hõivatud inimesega, kellega te üksteist õnnelikuks ei tee, siis mismoodi see hingesugulane Sind leidma peaks?

Kuidas tunda ära oma teinepool? Hingesugulane on Sinuga sarnane sügavamal tasandil, mis tähendab, et Sa saad olla täielikult see, kes Sa päriselt oled oma heade ja veel täiendamist vajavate külgedega. Sul on temaga sama maailmavaade, suhtumine rahasse, mehe naise rolli ja seda nimekirja võiks veel pikalt jätkata. Kuna Sa oled oma hingesugulasega sarnane, siis teile meeldib koos aega veeta ja maailma avastada. Mis veel huvitav? Te mõistate üksteist sügavamal tasandil. Sa tunned ta valu ja rõõme kui enda omi.

Sa ütled, et kõik see on liiga ilus, et olla tõsi ja imestad, kuhu jäävad erinevused või neid polegi? Loomulikult on teil ka erinevusi, aga need on teineteist täiendavad ega lõhu paarisuhet. Seetõttu ei ole keeruline koos sobiva kaaslasega laduda tulevikuks tugevat vundamenti, et minna üheskoos läbi tule ja vee, sest teie kaks oletegi tõeline meeskond. See on suhe, mis ajas kasvab. Peale selle teate te mõlemad, kui haruldane on leida sinilindu, mistõttu ei soovi te enam kunagi leppida halli linnuga.

Seega, kui Sa oled vallaline, siis väärtusta oma aega ja iseennast ning ära lepi suhete maastikul vähemaga, kui Sa tegelikult väärt oled. Selline paarisuhe eksisteerib ega ole järjekordne müüt. Sa küsid, kus ma tean? Mina lihtsalt ei leppinud vähemaga ning meie käime oma teisepoolega juba seitse aastat käsikäes.

Lõpetuseks, kirjanik Richard Bach on öelnud: „Hingesugulane on keegi, kellel on lukud, mis sobivad meie võtmetega ja võtmed, mis sobivad meie lukkudega.“