Tead seda kurikuulsat lauset – ma iialgi ei… Tõenäoliselt oled isegi oma elu jooksul seda lauset kasutanud. Mis aja möödudes juhtus? See, mille Sa raudkindlalt oma elus teatud ajahetkel välistasid, püüdis Su kinni ja sellest sai Sinu reaalsus. Tagantjärgi võibolla tundus lausa kummaline, kuidas Sa midagi sellist üldse võisid välistada. Miks selle lause välja ütlemise tagajärjeks on eranditult see, mida Sa tol ajahetkel enda arvates ei soovi? Kas elu tahab lihtsalt Sinu kulul nalja visata?

Kindlasti on ka Sinu elus inimesi, kes Sulle rääkisid, et selle lause kasutamine ei ole kõige parem idee. Mida Sa tegid? Kas tahtsid järgi katsetada, sest pidasid seda mõttetuks ebausuks või tõesti pole Sa seda lauset tänase päevani kasutanud? Kui kuulud sinna viimase variandi hulka, siis ma ei teagi, kas Sind õnnitleda või tunda kaasa, et oled kogemuse võrra vaesem.

Mulle ja mu tutvusringkonnale pole selle lause kasutamine midagi halba kaasa toonud, küll aga tõestanud, et ütle, mis tahad – see lause tõesti töötab. Kus ma seda tean? Ilmselgelt omadest kogemustest. Nimelt kuulun mina esimese variandi hulka – ma ei uskunud, et mingi lause kasutamine võib kuidagi elu mõjutada.

Vanaema rääkis mulle väiksena, et iial ei tohi iial öelda, sest muidu saad ellu just seda, mida Sa ei soovi. Mulle tundus see väga ebaloogiline. Seega küsisin toona vanaema käest: „Sa tahad öelda, et kui ma ütlen, et ma ei lähe iialgi haiglasse tööle, siis ma just lähengi haiglasse tööle?“ Vanaema manitses, et ma ei teeks selle lausega nalja ja tõdes, et jah, kui nii ütlen, siis küll elu mind haiglasse tööle suunab. See oli hetk, kui ma kümneaastase plikatirtsuna lihtsalt naerma hakkasin, sest mina ja haiglas tööl. Kui üldse midagi sai välistada, siis just selle. Miks? Ma teadsin, et arstiks või õeks ei saa, kui Sa kardad verd ja teise inimese abistamise asemel, vajad ise abi. Sealt tuligi minu suust lause, mida vanaema kartis – ma iialgi ei lähe haiglasse tööle. Vanaema lõi selle peale vaid käsi kokku ja ütles, et tema ei tea, mida ma seal haiglas tegema hakkan, aga küllap nüüd sinna tööle lähengi täiskasvanuna.

Nagu Sa järeldada võid, oli mu vanaemal õigus ja läksingi haiglasse sotsiaaltöötajaks. Huvitav on see, et korra pidin isegi esmaabi andma kukkumise tagajärjel peahaava saanud kliendile ja kujutad ette – ma sain sellega väga hästi hakkama. Tõele au andes olen paar korda seda „ma iialgi ei…“ lauset veel kasutanud, aga pigem mõtlematusest ja täiesti siiralt – kõik iialgi laused on mind kenasti kinni püüdnud. Nendest on saanud igapäeva reaalsus.

Miks selle lause välja ütlemine on elumuutev? Oled kuulnud Ameerika vanasõna, et soovidega tuleb olla ettevaatlik, sest need võivad täide minna. „Ma iialgi ei…“ lause kasutamine on ka nagu soov. Sa küsid, kuidas see saab soov olla, kui Sa ütled iial? Elus ei ole „EI“-d sellisel kujul olemas. See on sama, kui paluksin Sinult – ÄRA PRAEGU MÕTLE KOLLASEST KAELKIRJAKUST. Kellest Sa just mõtlesid? Kollasest kaelkirjakust, eks ole. Toon näite, kui Sa mõtled, et Sinust ei saa iial koeraomanikku, siis Sa ei kuluta oma aega mõtetele – ei tea, kas minust tõesti ei saa koeraomanikku? Mis siis kui ma ikkagi võtan endale koera? Sa oled selle välistanud ega raiska oma aega kahtluse- ja muremõtetele. Samas on soov juba teele saadetud.

Mida Sa teed aga oma tõeliste unistustega? Sa ei lase neid nii kergelt vabaks, vaid hakkad neis kahtlema – ei tea, kas see ikka läheb täide? Mis siis kui ei lähe? Täpselt nende kahtluse- ja muremõtetega Sa tegelikult takistadki oma soovide täitumist. Seega on mõtted ja kujutluspildid need, mis tegelikult suudavad Su elu muuta ja mõjutada, mistõttu tasub välja saata ainult neid soove, mille täitumist Sa tõeliselt ootad. Pea meeles, kui soovid on teele saadetud, siis ära kuluta oma aega kahtluse- ja muremõtetele, sest sellega lükkad oma unistusi lihtsalt endast kaugemale ja seda Sa ju tegelikult ei taha.

Lõpetuseks, Michael Jacksoni on öelnud: „Ma usun soovidesse ja inimeste võimesse neid täide viia. Soov ei ole lihtsalt unelm – see on eesmärk, mida Su teadvus ja alateadvus aitavad koos ellu viia.“ Sina oled oma elu võlur ning Sul on võime täita kõik soovid, millest suudad unistada. Lihtsalt kasuta oma võimeid otstarbekalt. Ära oota, lihtsalt soovi ja vaata, mis juhtuma hakkab.