Inimestega suheldes olen ma mõistnud, et meil kõigil on elus omad unistused. Osadel suuremad, teistel jälle väiksemad, aga me kõik unistame millestki. Kahjuks enamus inimesi ei alusta oma unistuste püüdmisega, aga miks? Mis eristab neid, kes tegutsevad, nendest, kes ainult mõtlevad, et ühel heal päeval äkki…?

Nad mõtlevad samuti oma unistuse ellu viimise peale. On samamoodi põnevil ja elevil, aga mida rohkem mõtlevad tegevustele, mida peavad hakkama teostama, et seda realiseerida, tekib neil hirm. Mida teised minust arvama hakkavad? Kas ma saan sellega ikka hakkama? Mis siis, kui ma ebaõnnestun? Äkki see on liiga suur risk? Võibolla see on lihtsalt üks mõttetu soovunelm? Kui minu vanuses selline suur elumuutus ette võtta, siis arvatakse kindlasti, et olen aru kaotanud? Tuleb tuttav ette. Peale selliseid hirmumõtteid enamik meie hulgast loobubki. Nad teevad järelduse, et ajastus pole õige, võibolla kunagi tulevikus, kui on risk väiksem. Unistused tuletavad end nendele inimestele aeg-ajalt ikka meelde, sest neil on sisemine põlemine. Missioon elus, mis ootab täitmist. Paraku võidavad selle vaidluse liialt tihti hirmud, mistõttu jäävadki unistused püüdmata. Lihtsalt läbitakse teatud intervalliga sama oravarattas, mille resultaadiks on – liiga riskantne. Kahjuks ei muutu risk kunagi väiksemaks ning turvalisus on vaid illusioon, millest ei tohi lasta end liiga kaua kanda. Elu ongi riskantne ning pidevas muutumises. Öeldakse, et õiget aega ei tule, kui Sa ise ei otsusta seda võtta.

Järelikult suuremal osa meist jääbki puudu julgusest teha see esimene samm oma unistuse suunas ning lastakse end hirmul kanda. Kuidas neist hirmudest üle saada? Tuleb lihtsalt teada, mis see hirm on ning sellest läbi murda. Kindlasti on ka Sinul elus mingisugune kogemus, kus pidid ette võtma midagi uut. Mäletad neid hirme, mis Sulle pähe kargasid? Kui peaksid täna sama kogemuse läbi elama, siis ei põhjustaks see Sulle enam selliseid reaktsioone, sest Sa juba tead, mida oodata. Sul on kogemused ja teadmine, et Sa saad sellega edukalt hakkama. Kõik uus ongi hirmutav ning see on normaalne. Seega võime öelda, et oma unistuste poole püüdlemine on võrreldav ükskõik, mis uue kogemusega, mida Sa veel ei ole teinud. Hirm on vaid informatsiooni puudumine. Teisisõnu me kardame seda, mille lõpptulemus on teadmata. Samas mõtle sellele, kui palju Sa elus üldse midagi ette tead? Elu ongi muutumises, aga elu ennast me ju ei karda. Miks Sa hirmutad siis end ise mõtetega ning paned end vabatahtlikult elama hirmu kütkesse? Kas see pole siis riskantne?

Kui hakkad oma unistusi ellu viima, mis on kõige hullem, mis saab juhtuda? Sa ebaõnnestud. Miks see näib Sinu jaoks maailmalõpuna? Sa oled ju nüüd kogemuse võrra rikkam. See ei tähenda, et peaksid oma unistusest loobuma, võibolla on vaja lihtsalt midagi paremini ajastada või teha mingisuguseid muid muutuseid oma unistuse tõeliseks realiseerimiseks. Kas Sa arvad, et suured leiutised maailmas tehti ühe päevaga? Thomas Edisonigi peeti tema eluajal hullumeelseks. Kas ta lasi end sellest segada? Õpetajad pidasid teda lausa liiga rumalaks ning loobusid tema õpetamisest. Ometi, kui Edison oleks end samuti toona mõtetes materdanud, siis kes teab, millal oleks hõõglambid üldse leiutatud ning elektrisüsteeme arendama hakatud. Edison isegi on öelnud: „Ma ei ole ebaõnnestunud. Ma olen lihtsalt leidnud 10000 võimalust, mis ei tööta.“ Sellist suhtumist vajad ka Sina oma unistuste poole liikumisel. Tuues veel ärimaailma näite, siis USA-s ei võetagi Sind tõsiselt enne, kui oled ühe äri suutnud põhja lasta, sest siis teatakse, et oled juba targem ja kogenum. Ebaõnnestumine ei ole maailmalõpp, vaid lihtsalt kogemus ja täpselt nii ongi seda vaja võtta.

Walt Disney on öelnud: „Kõik Su unistused võivad täituda, kui Sul on julgust nende poole püüelda.“ Ära lükka oma unistusi homsesse, mis kunagi kätte ei jõua. Unista, tegutse ja murra oma hirmudest vabaks, et tõeliselt nautida seda, mis elul on Sulle pakkuda. Alusta juba täna.