Robert A. Heinlein on öelnud: „Kõik on teoreetiliselt võimatu, kuni see on tehtud.“ Tõesti teoreetiliselt võivad mitmed saavutamist nõudvad asjad näida võimatud, kuid praktiliselt on kõik teostatav, kui suudad näha kaugemale kui enamik inimesi. Oled kuulnud ütlust, et see, millest suudad unistada – suudad ka saavutada. Mida ikkagi on vaja selleks, et võiksid saavutada midagi, mis tundub esimese hooga ilmvõimatu või lausa utoopiline? Eneseusku? Kindlasti, aga mitte ainult. Sul on vaja näha kordades kaugemale sellest kastist, milles igapäevaselt elad. Sa ju tead, et kastil on piirid, aga Sinu potentsiaal on piiramatu. Kuidas  loobuda oma turvalisest kastist ja näha võimalusi seal, kus enamik näeb piiranguid?

Ma ei hakka looma illusioone ega ütle Sulle, et oma kastist loobumine on midagi sama lihtsat kui hingamine. See tähendab, et lihtsalt loobudki ja näed maagiliselt järsku võimalusi seal, kus enne nägid vaid piiranguid. Tegelikult nõuab võimatuna näivatele väljakutsetele loovate lahenduste leidmine HARJUTAMIST ja HARJUTAMIST ja veel kord HARJUTAMIST. Alles seejärel, kui oled piisavalt praktiseerinud uut mõtteviisi, muutud Sa loovate lahenduste meistriks. Jõudnud sihtkohta ei mäletagi Sa enam, milline nägi välja see kast, milles vanasti elasid või mida üldse tähendab võimatu? Kuuldes kedagi kasutamas väljendeid: „See pole võimalik!“, „See on võimatu!“, „Seda ei saa teha, muidu oleks keegi seda juba teinud“ vms, tabavad Sind vastuolulised tunded – kurbus, sest Sa mõistad, et see inimene ei ole veel avastanud loova mõtlemise jõudu ning teisalt rõõm, sest Sina oled olnud piisavalt järjekindel, et läbida teekond, mis avab elus kõik uksed. Sina ju tead, et elus on kõik võimalik. Harjutamine on teinud Sinust meistri ning  loov mõtlemine on muutunud Sinu jaoks sama loomulikuks ning lihtsaks kui sisse- ja väljahingamine. See toimib ilma pingutuseta, automaatselt. See on osa Sinust.

Mis saab siis, kui arvad, et oled juba loova mõtlemise meister ja näed alati võimalusi seal, kus teised näevad vaid teostamatuna tunduvaid väljakutseid? Ent on olukordi, kus tabad end siiani kasutamas väljendit – See pole küll võimalik! Tundub vastuoluline. Kas Sa oled siis kahepalgeline? Tegelikult mitte. Sa ei ole tõesti enam õpipoisi tasandil. Sul on teatud kogemused olemas, aga neid pole piisavalt, et olla loovate lahenduste meister, mistõttu oled Sa veel selli tasandil, kuid vahel ongi endal keeruline mõista, et teekond ei olegi veel lõppu jõudnud. Kahjuks või õnneks on elu piisavalt helde, et ta ei lase Sul loorberitel puhkama jääda ja annab Sulle märku, et rada on vaja lõpuni kõndida. Kuidas? Eks ikka selle sama kurikuulsa sõna kasutamisega. Seega kui Sa siiani mõnede väljakutsete puhul tabad end ütlemast, et miski on võimatu, siis teadvusta endale, et Su kasti piir on küll laienenud, aga vaja on liikuda väike samm veel edasi raja lõppu. Millal Sa saad aru, et oled teekonna lõpus? Hetkel, mil seda kasti ei eksisteeri. Hetkel, mil avaneb Su tõeline ja piiramatu potentsiaal. Hetkel, mil sõna võimatu on kadunud Sinu sõnavarast. Täpselt sel hetkel saabki Sinust loova mõtlemise meister.

Lõpetuseks Henry Ford on öelnud: “Võimatu tähendab ainult seda, et Sa pole lahendust veel leidnud”. Võimatud olukorrad lahenevad justkui võluväel, kui võtad aega ning arendad end loova mõtlemise meistriks. See annab Sulle oskuse näha esmapilgul silmaga nähtamatut. Nii Sa suudadki ühel päeval lahti teha ekslikult lukustatuna näivaid laekaid, sest avastad, et väljaspool Sinu kasti on ju võtmed laegaste avamiseks täitsa olemas. Lihtsalt mine ja leia õige võti, mis avab just Sinu laeka. Täpselt nii lihtne see ongi. Kõik siin elus on võimalik.