Hugh Hefner on öelnud: „Elu on liiga lühike, et elada kellegi teise unistusi.“ Mida teeb enamus inimesi? Nad elavadki päevast päeva teiste unistuste üles töötamise nimel. Sa küsid, kuidas? Kui Sa oled palgatööline, siis Sa ju täidad selle sama ettevõtte omanike unistusi. Kas see on halb? Loomulikult mitte, aga sealjuures ei tohi enda arengut, unistusi ja hobisid jätta tagaplaanile.

Mis Sa arvad, kes on vanaduses õnnelikum, kas see ettevõtte omanik, kes on täitnud oma unistuse ettevõtte loomisest ja kelle alluvuses Sa täna töötad või Sina, kes Sa oled mugavusest oma unistused lükanud kaugesse tulevikku, mis paradoksaalselt kunagi ei saabu? Loomulikult on õnnelik see inimene, kes riskib ja täidab oma unistusi ehk antud näite puhul ettevõtte omanik. Kas mugavustsoon võib tõesti pärssida unistuse poole liikumist?

Kahjuks olen näinud väga palju inimesi, kes on loobunud oma unistustest või lükanud need teadmatusse aega tulevikus. Sealjuures unistused on inimestel tegelikult väga erinevad. Mõnd neist unistustest, mida mulle on jagatud, pole isegi keeruline täita, aga ometi lükkavad inimesed need kuskile kaugesse tulevikku. Miks? Enamus inimesi toob välja, et palgatöö kõrvalt pole võimalik, millegi muuga tegeleda. Mis Sa arvad, kui palju mullegi öeldi, et palgatöö kõrvalt Sa ei suuda blogi kirjutada? Nagu näha, siis suudan küll, sest kunagi ei ole millegi jaoks õiget aega. See aeg tuleb lihtsalt ise võtta, vastasel juhul saadki vanemas eas kahetseda, et nooremas eas enda unistuste ja hobide jaoks aega ei leidnud.

Mis huvitavaid vabandusi veel on inimesed välja käinud, et mitte oma unistuste poole liikuda? Näiteks on meie hulgas neid, kes arvavad, et neil inimestel veab, kellel on halb töökeskkond, sest siis on ka tahtmist oma unistuste poole liikuda, eriti juhul kui selleks unistuseks peaks olema oma ettevõtte loomine. Nende inimeste sõnul sunnib halb töökeskkond tegutsema, et oma elujärge parandada. Tõsi, mõnel juhul võib see isegi paika pidada, aga see ei ole reegel.

Nüüd teine grupp inimesi, kes töötavadki kehvas töökeskkonnas arvavad täpselt vastupidist. Kui neil oleks hea töökeskkond, siis neil oleks vabal ajal ka rohkem energiat, et tegeleda enda hobide ja unistuste poole liikumisega. Tõsi, energiat võib tõesti olla rohkem, aga kas see tagab seda, et Sa hakkad oma unistuste poole liikuma? Loomulikult mitte.

Mis on neil kõigil inimestel ühist? Nad otsivad vabandusi, et endale õigustada mugavustsooni jäämist. Vana hea ja tuttav oravaratas, millest väljumine tundub hirmutav. Olgugi, et seal oravaratas ei olegi alati nii tore joosta, aga see on vähemalt tuttav ja harjumuspärane. Unistuste poole liikumine seevastu tundub riskantne ja nii ongi lihtsam jääda vabandusi otsima, aga seda kahjuks ainult teatud ajani.

Kuhu selline mugavustsoonis peesitamine lõpuks viib? Rahulolematuseni ja pettumusteni. Kes selle eest vastutab? Ikka Sina ise. Nii peadki ühel päeval endale peeglist vastu vaatama ja tõdema, et need on olnud Sinu otsused, mis on toonud Sind tänasesse päeva, kus unistused jäidki püüdmata ja siis Sa mõistad, et need vabandused olid kavalalt välja mõeldud enesepettus.

Sel põhjusel ei tohigi end esmapilgul võluvast mugavustsoonist petta lasta. Jah, tõesti, mõnd aega on seal hea kulgeda, aga sinna ei tohi peesitama jääda, sest niimoodi inimesed avastavadki, et 10-15 aastat on möödunud nagu nädal ja tegelikult unistused, mis neil toona olid, pole tänase päevani kaugemale jõudnud sellest samast ideetasandist. Usu mind, rahulolu selline taipamine ei too. Kui Sa oled üks neist inimestest, kes ei taha vanaduspäevil heietada selle üle, kuidas oleks võinud noorena ikka oma unistusi vähemalt püüda täita, siis lihtsalt hakka nende poole liikuma. Õige aja ootamine ei aita, sest seda ei pruugi kunagi tulla, kui Sa ei otsusta ise seda võtta.

Seega pane aeg enda kasuks tööle ja püüa seda võimalikult meeldivalt veeta. Elu mõte ei ole teha terve elu midagi, mis teeb õnnelikuks teisi inimesi. Sinu õnn on sama oluline. Mõtle, mida Sulle siin elus teha meeldib ja lihtsalt hakka otsast neid unistusi täitma. Usu, Sa tänad end selle eest ühel päeval, kui oled eakas ja vaatad tagasi oma elule. Peale selle ma garanteerin Sulle, et oled niimoodi suureks eeskujuks ka oma järeltulijatele, kes ei kavatse Sinu eeskujul oma unistusi kunagi prügikasti visata. Tahad muuta maailma, alusta iseendast – täpselt nii lihtne see ongi.