„Tee täna seda, mida teised ei tee, et Sa saaksid homme teha seda, mida teised ei suuda.“ Täpselt sellise lause ütles mulle üle kaheksa aasta tagasi üks mu toonane sõber. Tõtt-öelda ei mäleta ma enam isegi meie vahelist vestlust, mille peale ta seda lauset kasutas, aga kuna see mõte oli minu jaoks väga inspireeriv, siis on see mind elus kuidagi saatnud.

Kas pole innustav mõelda, et Sa ei pea kõndima rada mööda, mida käivad kõik teised? Elu on täis võimalusi. Kui käid ette tallatud rada mööda, siis on ka sihtkoht ja tulemus teada, aga kui otsustad riskida ja teha midagi ainulaadselt, siis võivad sihtkohas olla võimalused mõõtmatul moel suuremad. See omakorda tähendab, et ka Su enda rahulolu on tunduvalt suurem. Kuidas siis leida endas see julgus, et luua ise oma rada, mis on Sinulik ja ainulaadne?

Inimestega suheldes olen mõistnud, et enamik meist tahab käia sisse tallatud rada mööda. Miks? See on ju pealtnäha nii turvaline. Tunnistan, et olin ka ise aastaid tagasi sama mõttelaadiga, kuni ühel hetke mõistsin, et ma tegelikult soovin elult midagi enamat, kui see rada, mida kõik teised on ammu juba sisse tallanud. Ma kohe üldse ei tundnud, et see teekond oleks minu jaoks.

Mäletan siiani päeva, kui sõitsin oma autoga ühest linnast teise ning tabasin end järsku mõttelt, kas sellist elu ma tahangi elada? Ma olin toona sotsiaaltöötaja. Ära saa valesti aru, mulle meeldis klientidega töö. Tõtt-öelda olin ma igal pool klientide lemmik sotsiaaltöötaja, sest ma tõesti süvenesin nende muredesse ja püüdsin leida parimaid võimalike lahendusi. Viimaseid leidsin ma isegi seal, kus enamik oleks juba loobunud. Siiski oli minu jaoks selles ametis midagi puudu. Ühtpidi ei jaksanud ma tolle töö kõrvalt oma kirjutamise hobiga tegeleda ja teisalt oli selles töös väga raske näha oma töö tulemusi. Nii ma toona seal autos mõtlesingi, et tegelikult ma tahan teha tööd, mis mind igas mõttes sütitaks, kus ma näeksin oma töö tulemusi, saaksin järjepidevalt areneda ning mul jääks ka aega oma hobidega tegelemiseks. Järsku mul seal autos tekkiski mõttesähvatus, miks mitte luua oma enda rada?

Ma õppisin toona juba programmeerimist. See meeldis mulle. Teadsin, et see eriala pakuks mulle kõike seda, millest olin unistanud. See on olnud tõeliselt äge ja inspireeriv teekond. Tänagi olen ma osa ühest tõeliselt toredast meeskonnast, kellega koos loome uusi ja huvitavaid projekte. Mul on võimalus vabal ajal tegeleda oma hobidega. Kas teekond selle eluni on alati olnud nii roosiline? Loomulikult mitte, aga see teekond on olnud algusest peale huvitav, kogemuste rohke, inspireeriv, arendav ja mis kõige olulisem – ainulaadne.

Kuidas saaksid Sina käia oma ainulaadset teed mööda? Ma mõistan ka seda, kui Sinus ei olegi seda soovi käia oma rada mööda. Osadele inimestele meeldivadki sisse tallatud rajad ja see pole absoluutselt halb, kui Sa ise oled seda teed mööda käies õnnelik. Kui Sinu sees on mingi kurbusenoot või mõni muu negatiivne tunne seoses selle rajaga, mida hetkel sammud, siis küsi endalt – mida Sa tegelikult elult saada soovid? Millist elu Sa tahad elada? Miks Sa arvad, et pead sammuma seda teed mööda, mida kõik teised käivad? Mis on see, mis Sind tõeliselt sütitab? Mis samme Sa peaksid astuma, et oma unistusi ellu viia?

Küsimustele vastates unusta ära kõik piirangud, sest elu on mulle tõestanud, et piirangud seab inimene mõtetes endale ise, mitte ei sea neid piiranguid ühiskond või teised inimesed meie ümber. Piirangud on Sinu enda peas, kui need vabaks lasta, siis on ainult taevas Sinu piiriks.

Lõpetuseks, Ruben Chavez on öelnud: „Pööra tähelepanu asjadele, mille poole Sind tõmbab. Need on sageli seotud Sinu tee, kire ja elu eesmärgiga. Julge neid järgida.“ Seega sea julgelt sammud oma unistuste elu poole. Usu, unistuste elu ei ole muinasjutuline ükssarvik, kellest kõik räägivad, aga keda keegi pole kohanud. Unituste elu eksisteerib päriselt ning selle loomine on Sinu enda kätes, sest ainult Sinu võimuses on luua endale elu, mida päriselt elada tahad, mitte keegi teine ei saa seda Sinu eest ära teha. See ongi selle teekonna võlu. Mitte keegi pole täpselt sama rada kunagi käinud, kõigil on sihtkohani jõudmisel teatud erinevused. Sa oled ainulaadne Sulle omasel moel. Ära karda seda maailmaga jagada. Ole ise oma elu looja.