Kas Sa tead, millised on need inimesed, kes annavad Sulle juurde inspiratsiooni oma unistuste elluviimiseks? Sa imestad, milleks on Sul üldse vaja oma unistuste elluviimiseks inspireerivaid inimesi? Tegelikult ei olegi, aga mõnikord oma unistuste poole liikudes võid tabada end paigalseisus, kus tahad väga edasi liikuda, aga ikkagi jõuad justkui alguspunkti tagasi. Miks? Võibolla kiirustad liialt ega näe enam silme ees seisvat parimat lahendust. Siinkohal takistab elu ise Sul tormakate otsuste tegemist ja aja liigset raiskamist millelegi, mis suures plaanis Sind unistusele lähemale ei vii.

Kuidas paigalseisu hetkedel mõista, mis on see õige rada unistuse teostumiseks? Siin võivadki suureks abiks olla inspireerivad inimesed, kes ainuüksi oma kohalolu või loominguga suudavad tekitada Sinus idee sähvatuse ja äratundmise, mida on tegelikult vaja unistuse poole liikumiseks ette võtta.

Hiljuti küsiti mu käest, et millised inimesed mind kõige rohkem inspireerivad. Too hetk ei mõelnud ma sellele küsimusele eriti sügavalt ja vastasin: „Avatud, positiivsed ja sõbralikud inimesed.“ Tegelikult võib öelda hoopis, et sellised inimesed on mulle sümpaatsed.

Inspireerivad mind paigalseisu momentidel hoopis loomingulised, siirad ja julged inimesed. See mõistmine tekkis mul alles hiljuti viibides ühel kontserdil, mis on isegi kummaline, sest loomingulised inimesed on mind inspireerinud terve mu elu. Mida ma pean silmas loominguliste inimeste all? Neid inimesi, kes loovad ise siia maailma midagi – olgu selleks muusika, kirjandus, kunst, käsitöö, arhitektuur, uue vägeva iduettevõtte või programmi loomine. Minu arust loominguliste inimestega käib paratamatult kaasas ka julgus, sest oma loomingu avalikkuse ette toomine lihtsalt nõuab seda.

Kuna mind inspireerib elus palju muusika, siis võib vist küll öelda, et paigalseisu momentidel on minu inspiratsiooni sähvatused ja tõuked uute ideede jaoks tulnud mitmetel kordadel just muusikutelt nii nagu tookord seal kontserdil. Kas mind inspireerib kõikide muusikute looming? Absoluutselt mitte. Kuna mulle meeldib kirjutada ja olen sõnade inimene, siis inspireerivad mind need muusikud, kes oma laule ise kirjutavad ning nende laulul on ka sügav mõte ning sõnum. Ma tõesti imetlen seda, kuidas lühikesse laulu suudetakse kokku panna kaunis meloodia, ilusad sõnad, sügav mõte ja sõnum. Mulle endale tundub, et raamatut kirjutada on lihtsam kui laulu, sest raamatus ei ole sõnadel piirangut ees, aga mitme tunnist laulu ei viitsiks kuulata meist ilmselt keegi…

Nüüd, kui oled saanud ise natuke mõelda sellele, kes inspireerivad Sind paigalseisu hetkedel, siis võib Sul tekkida küsimus, kas inspiratsioon tekibki ainult keerulistel aegadel? Loomulikult mitte. Inspiratsioon võib tekkida igal ajal ja igas kohas.

Mõtle, kes ja mis Sind inspireerivad igapäevaelus? Mind näiteks inspireerivad inimesed üldiselt ja nende lood. See tähendab, et elu ise oma ilus ja valus. Sa imestad, et kuidas saab negatiivne kogemus inspireeriv olla? Tavaliselt toob see inimesele uusi mõistmisi ja kogemusi, mis arendavad ennast, aga tihtipeale aitavad ka luua ellu/maailma midagi uut ja paremat. Näiteks on läbi valusate kogemuste sündinud mitmed heategevusorganisatsioonid, et saaks aidata neid, kes seda vajavad. Raskete läbielamiste tulemusena on maailma loodud palju imelist muusikat, kirjandus- ja kunstiteoseid.

Kui rääkida inimestest meie ümber, siis kahetsusväärselt vähe mõtlevad inimesed sellele, et iga inimene, kes Su eluteele satub, jätab oma jälje. Võibolla ei suuda ta Sind kohe inspireerida, kuid teeb seda ka Su enda üllatuseks aastaid hiljem, kui meenub selle inimese poolt öeldud mõte, idee, ellusuhtumine vms.

Meie ümber on palju imelisi inimesi, kes võivad olla Sulle sõnumitoojaks unistuste poole liikumise teekonnal. Seega suhtu inimestesse enda ümber mõistvalt, lugupidavalt ja armastavalt. Õpi märkama inspiratsiooni enda ümber – olgu selleks inimesed, loomad, loodus, reisimine, looming vms. Elus on väga palju imelist ja ilusat, mille märkamine, aitab omakorda juurde luua midagi uudset, vajalikku, imelist või kaunist. Ka Sinu unistused võivad muuta maailma paremaks paigaks meie kõigi jaoks. Ära siis löö neile käega, vaid järgi neid ja inspiratsiooni, mis Sind nii headel kui raskematel aegadel püüab kõnetada…