Eddie Harris Jr on öelnud: „Laev, kuhu Sa sisenemist ootad, võib olla laev, mille Sa pead ise ehitama.“ See laev võib olla Su enda elu, mille oled miskipärast pannud ootele või mõni unistus või hoopis väljakutse, mis vajab lahendust. Sa ise tead, mida see laev Sinu jaoks sümboliseerib. Tähtis on hoopis see, kui kiiresti oled Sina jõudnud ära tundmiseni, et millegi ootamise asemel on mõistlikum hoopis haarata ohjad ja tegutseda?

Mõtle, kas Sul on elus olnud olukordi, kui mitu inimest Sinu ümber püüavad Sulle üheaegselt edasi anda mõnd uut teadmist, mis nende arvates võib Sulle elus väga kasulikuks osutuda, aga Sina ei saa aru, miks nad Sulle piltlikult öeldes laeva ehitusest räägivad? Loomulikult Sa kuulad nad ära ja võibolla viisakusest noogutad kaasagi nende jutule, kuid sellega asi ka piirdub. Parimal juhul mõtled lihtsalt, et ei tea, kus nad üldse võtavad, et need teadmised võiksid Sind kuidagi elus edasi viia.

Teisisõnu, mis saab, kui Sa pole absoluutselt huvitatud muutustest, sest Sa oled ju peaaegu kõigega oma elus rahul? Rõhk sõnal peaaegu, sest just sellest viimasest ongi lähedased kinni haaranud ning tahavad Su juhatada elus sinna, kus “peaaegu” kaotab igasuguse tähenduse. Paraku nad tahavad Su sinna juhatada liiga vara. Mida see tähendab?

Mu ema tavatseb öelda, et elu tuleb usaldada, sest iga asja jaoks on oma õige aeg. Just ajastus ongi kõige olulisem. Seetõttu, kui mingi teadmine jõuab Sinuni liiga vara, siis Sa lihtsalt ei suuda sellega samastuda ning seda omaks võtta. Seega veerebki elu edasi tavapärases rütmis seni, kuni mõistad, et Sa siiski tahad midagi enamat. Täpselt sel momendil jõuabki Sulle kohale, mida lähedased on püüdnud Sulle öelda. Võibolla mõtled veel endamisi, kuidas Sa kohe ei mõistnud, et see info, mida Sulle tulutult püüti edasi anda, on tegelikult oluline. Usu, seda juhtub meie kõigiga, aga sellepärast pole vaja end halvasti tunda. Kui mõtled, siis mõistad, et too hetk olid Sul endal läbi elamata vajalikud kogemused või puudusid mingisugused eelteadmised, mis olidki vajalikud selleks, et lähedaste poolt välja pakutud infot omaks võtta ning kasutada seda Sinu jaoks vajaliku muutuse ellu viimiseks parimal võimalikul viisil.

Toon seekord väga lihtsa näite enda elust. Umbes seitse aastat tagasi kinkis üks mu väga hea mõttekaaslane, kes tänaseks kõnnib juba igaviku radu, mulle ühe raamatu, mis rääkis stressist. Põhjus, miks mu armas mõttekaaslane selle kinkis, oli lihtne – mul oli juba toona nii kiire elutempo, et sellega kaasnes mõnikord ka omajagu stressi. Ta ütles, et tegemist on aegumatute teadmistega. Mäletan siiani, kui vaimustuses ta oli nii sellest raamatust kui ka tollest autorist, sest oli ise neid teadmisi praktiseerinud.

Kuna ta oli inimene, kelle entusiasm oli nakkav, siis ilmselgelt olin ma kindel, et see raamat on hea, aga ma polnud üldse veendunud, et see võiks mulle kuidagi kasulikuks osutuda, sest ma arvasin, et mul on endal väga head meetodit stressiga toimetulekuks. Tegelikult, toona ma isegi proovisin leida aega, et seda raamatut lugeda, aga alati tuli midagi vahele ja nii see seisis mul aastaid raamaturiiulis.

Ühel päeval juhtusin vaatama üht videot Youtube’s, mis rääkis tollest samast meetodist ja kohe meenus mulle armsa mõttekaaslase jutt. Siiski jäi see teadmine esialgu soiku. Kuni hetkeni, mil lihtsalt otsustasin, et nii huvi pärast proovin seda meetodit. Kuna see vähendas stressitaset tunduvalt kiiremini võrreldes mu enda rakendatava vana viisiga, siis seadsin kohe sammud oma raamaturiiuli juurde ja tõstsin selle raamatu lugemiseks välja.

Mul läks aega vähem kui seitse aastat, et vahetada enda vana stressiga toimetuleku meetod uue vastu. Siit tegin mina vaid ühe järelduse – elus tuleb alati olla avatud uutele teadmistele ja mõnikord teavad lähedased paremini, mis on meile hea ning vajalik, sest nemad võivad tol hetkel näha suuremat pilti, kui me ise näha oskame. Samas nagu minu näitest näha võis, leiavad vajalikud teadmised üht või teistpidi tee alati meie juurde.

Lõpetuseks Esther Hicks on öelnud: „Universum teab ideaalset ajastust kõigile neile asjadele, mida Sa soovid ja leiab, vähima vastupanu prao kaudu, parima viisi, kuidas seda Sulle pakkuda.“ Usalda elu. Kõik teadmised, info ja oskused, mis peavad Sinuni jõudma, teevad seda Sinu jaoks kõige sobivamal ajal. Lihtsalt ole avatud.